Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 36
Upresniť výsledky.
Typ
Nové odSort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Ak vyjde z pravdy pohoršenie, lepšie je, aby pohoršenie vzišlo, než aby sa pravda utajovala.
Umiestnenie Archív / Citáty
Boľševizmus je najagresívnejším prejavom zhubnej idey ruského panslavizmu.
Umiestnenie Archív / Citáty
Ale v této společnosti nenajdete nepřítele, který by byl hmotný. Nikoho z masa a kostí nelze napadnout, s nikým se utkat. Vaše hůl se propadá do hnoje, hnůj se holi otevírá, celá hůl je už ponořena v hnoji, už je v hnoji i vaše zápěstí...
Umiestnenie Archív / Citáty
Je ironické, že oficiální interpretace minulosti věrně sleduje i po roce 1989 nacionalistický scénář, který prosazoval komunistický režim a jehož prizmatem pohlížel na historii.
Nyní se tímtéž prizmatem pohlíží i na komunistickou historii, téměř zcela exkluzivně jako na historii hrdinů a obětí. Nová demokracie jasně odlišila Němce od sudetských Němců a vytvořila přátelské styky s Německem, avšak doma mává "sudetoněmeckým nebezpečím" ve snaze mobilizovat český nacionalismus. Jedním z nejlepších příkladů byly prezidentské volby r. 2003, kdy prezidenta Klause zvolili do prezidentské funkce jen díky komunistům, kteří se ve věci Benešových dekretů postavili na stranu konzervativců proti údajně "měkkému" postoji svého hlavního oponenta, bývalého disidenta Jana Sokola.
Umiestnenie Archív / Citáty
Nikdy bych nepoložil život za svůj názor, protože bych se mohl mýlit.
Bertrand Russell
Umiestnenie Archív / Citáty
(Po vystúpení Charty 77): Jukl a Krčméry však dali prísny zákaz akejkoľvek verejnej činnosti. Zvolili totiž stratégiu, podľa ktorej sa malo verejne vystúpiť až vtedy, keď ŠtB nebude schopná proti tajnej cirkvi pre jej masový charakter nič podniknúť.
Jukl a Krčméry - generáli tajnej cirkvi. www.inzine.sk
Umiestnenie Archív / Citáty
"Všetci môžeme urobiť to, že sa nebudeme báť v živote prehry. Lebo ak sa budeme báť prehry, tak buď budeme zbabelí, a nebudeme bojovať o nič, alebo budeme nepoctiví, preto lebo aby sme vyhrali, tak budeme podvádzať."
Policajný prezident Jaroslav Spišiak
Umiestnenie Archív / Citáty
Ak úradníci nemôžu zákonnou cestou dosiahnuť, čo chcú, tak riešením nie je dosiahnuť to nezákonne, ale že jednoducho nedostanú, čo chcú.
Clay Shirky
Umiestnenie Archív / Citáty
Keď sa Európa vymaní spod súčasného útlaku, budeme prekvapení, koľko málo naozaj hodnotných textov - akéhokoľvek žánru, dokonca aj intímnych denníkov – za ten čas v utajení diktatúr vznikne.
George Orwell a ilúzii "vnútornej slobody" v totalitnom štáte.
Umiestnenie Archív / Citáty
Ak neveríme v slobodu slova pre tých, ktorými opovrhujeme, neveríme v ňu vôbec.
Noam Chomsky
Umiestnenie Archív / Citáty