Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 162
Upresniť výsledky.
Typ
Nové odSort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Politika je - skoro z podstaty - hospodaření s nespokojeností.
Tomáš Sedláček
Umiestnenie Archív / Citáty
Asimov o kulte ignorantstva: ...falošná predstava, že demokracia znamená, že "moje ignorantstvo je práve také dobré, ako tvoja znalosť."
Umiestnenie Archív / Citáty
Aby jste byl někde doma, musíte v té zemi vést občanskou válku
Umiestnenie Archív / Citáty
Súkromie je sloboda
Umiestnenie Archív / Citáty
Keď je nepriateľ v zemi, slušný muž kariéru nerobí
Umiestnenie Archív / Citáty
Goldingov Pán múch nie je reálnym obrazom ľudského správania sa v krízovej situácii
Pán Múch od Wiliama Goldinga je jednou z najvplyvnejších kníh 20. storočia - popisuje príbeh skupiny chlapcov, ktorí stroskotali na opustenom ostrove, ale namiesto "Dvoch rokov prázdnin" zažili peklo na zemi, pretože v nich "prevážila ľudská prirodzenosť" - násilie, surovosť, egoizmus. Ide o fiktívny príbeh, do ktorého Golding premietol svoje videnie ľudskej povahy - sám bol mizantrop, alkoholik týrajúci svoje okolie. Príbeh šiestich chlapcov rok žijúcich na opustenom ostrove sa v skutočnosti naozaj udial, v roku 1966, a dopadol úplne inak. Chalani výborne spolupracovali, boli tvoriví a disciplinovaní a ich zážitky sa oveľa viac podobajú "Dvom rokom prázdnin", než "Pánovi Múch". Goldingova kniha však silne ovplyvnila rôzne reality show, kde sa ale organizátori snažiaci sa o čo najvyššiu sledovanosť musia dopúšťať množstva manipulácií, aby z ľudí vytrieskali negatívne reakcie, ktoré divákov prirodzene fascinujú viac, než príklady ľudskej statočnosti a obetavosti. A následne sa takýto falošný obraz "skutočnej" ľudskej povahy pumpuje cez televízne obrazovky do miliónov hláv. Ľudstvo dosiahlo súčasný stav sveta práve preto, lebo ľudia dokážu vynikajúco kooperovať v krízovej situácii, rádovo lepšie, než akýkoľvek iný živočíšny druh.
Umiestnenie Archív / Články
Čo myslíš, ako vyzerá Diabol, ak je medzi nami? ... Bude atraktívny! Bude príjemný a ochotný. ... Nikdy neurobí zlú vec!.. Iba trošku zníži naše štandardy tam, kde sú dôležité. Iba veľmi máličko.
Umiestnenie Archív / Citáty
"Poražen škodím - zvítěziv se mstím!"
Umiestnenie Archív / Citáty
Voľby sa nevyhrávajú prednáškami. Voľby sa vyhrávajú apelom na predpripravenú emóciu.
Umiestnenie Archív / Citáty
Kdo chce uspět, musí se ušpinit
Umiestnenie Archív / Citáty