Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 315
Upresniť výsledky.
Typ
Nové odSort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Ak si myslíš, že si príliš malý na to, aby si vyvolal zmenu, asi si nestrávil noc s komárom.
(Africké príslovie)
Umiestnenie Archív / Citáty
Ak úradníci nemôžu zákonnou cestou dosiahnuť, čo chcú, tak riešením nie je dosiahnuť to nezákonne, ale že jednoducho nedostanú, čo chcú.
Clay Shirky
Umiestnenie Archív / Citáty
Ak vyjde z pravdy pohoršenie, lepšie je, aby pohoršenie vzišlo, než aby sa pravda utajovala.
Umiestnenie Archív / Citáty
Ale hádam najviac mi prekáža ako sami seba berú príšerne vážne, s akým pátosom si kladú ruku na srdce a pri tom očkom sledujú, či sa niekto nerozosmial.
Daniela Kapitáňová o stavaní sôch: "Ak je nepriateľom Trianon, história je dôkazom územnej krivdy. Postavíme (na tom území) sochu svätého Štefana. Ak je nepriateľom Maďar, hrdinným klincom dejín sa stane jediné obdobie bez Maďarov. Postavíme sochu kráľa Svätopluka. Keď raz budú nepriateľom obri, ako huby po daždi sa vyroja historickí trpaslíci. A my postavíme sochu Martinkovi Klingáčovi. Keby bolo po mojom, len by som nad tým mávla rukou. Však nech si chlapci stavajú svojich snehuliakov a súťažia, kto postavil väčšieho, aspoň nebudú otravovať. Len keby nás nenútili, aby sme im pri tom spievali hymnické piesne a tvárili sa, že pravda je len tá ich. Ale hádam najviac mi prekáža ako sami seba berú príšerne vážne, s akým pátosom si kladú ruku na srdce a pri tom očkom sledujú, či sa niekto nerozosmial."
Umiestnenie Archív / Citáty
Ale v této společnosti nenajdete nepřítele, který by byl hmotný. Nikoho z masa a kostí nelze napadnout, s nikým se utkat. Vaše hůl se propadá do hnoje, hnůj se holi otevírá, celá hůl je už ponořena v hnoji, už je v hnoji i vaše zápěstí...
Umiestnenie Archív / Citáty
Ale většina Angličanů neumí... nechce mluvit cizími jazyky. - A jak se dorozumějí s cizinci? - Mluví anglicky víc nahlas.
film Orlando 1992
Umiestnenie Archív / Citáty
Američania si mali dať patentovať atómovú bombu a mali by pokoj.
neznámy autor
Umiestnenie Archív / Citáty
Asimov o kulte ignorantstva: ...falošná predstava, že demokracia znamená, že "moje ignorantstvo je práve také dobré, ako tvoja znalosť."
Umiestnenie Archív / Citáty
Beda vláde, proti ktorej začnú protestovať ženy s kočíkmi.
Umiestnenie Archív / Citáty
Boľševizmus je najagresívnejším prejavom zhubnej idey ruského panslavizmu.
Umiestnenie Archív / Citáty