Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 39
Upresniť výsledky.
Typ
Nové odSort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Kto nechce živiť vlastnú armádu, bude čoskoro živiť cudziu.
Umiestnenie Archív / Citáty
Goldingov Pán múch nie je reálnym obrazom ľudského správania sa v krízovej situácii
Pán Múch od Wiliama Goldinga je jednou z najvplyvnejších kníh 20. storočia - popisuje príbeh skupiny chlapcov, ktorí stroskotali na opustenom ostrove, ale namiesto "Dvoch rokov prázdnin" zažili peklo na zemi, pretože v nich "prevážila ľudská prirodzenosť" - násilie, surovosť, egoizmus. Ide o fiktívny príbeh, do ktorého Golding premietol svoje videnie ľudskej povahy - sám bol mizantrop, alkoholik týrajúci svoje okolie. Príbeh šiestich chlapcov rok žijúcich na opustenom ostrove sa v skutočnosti naozaj udial, v roku 1966, a dopadol úplne inak. Chalani výborne spolupracovali, boli tvoriví a disciplinovaní a ich zážitky sa oveľa viac podobajú "Dvom rokom prázdnin", než "Pánovi Múch". Goldingova kniha však silne ovplyvnila rôzne reality show, kde sa ale organizátori snažiaci sa o čo najvyššiu sledovanosť musia dopúšťať množstva manipulácií, aby z ľudí vytrieskali negatívne reakcie, ktoré divákov prirodzene fascinujú viac, než príklady ľudskej statočnosti a obetavosti. A následne sa takýto falošný obraz "skutočnej" ľudskej povahy pumpuje cez televízne obrazovky do miliónov hláv. Ľudstvo dosiahlo súčasný stav sveta práve preto, lebo ľudia dokážu vynikajúco kooperovať v krízovej situácii, rádovo lepšie, než akýkoľvek iný živočíšny druh.
Umiestnenie Archív / Články
Nevěřím... ani mazaným politikům, ani bystrým ekonomům, protože kvůli okamžitým a hodně krátkodobým cílům sa předem vzdali pomalého, pracného a žádný okamžitý zisk nepřinášejícího uvažování o dobách, které byly, a časech, jež nastanou.
Václav Cílek: Tsunami je stále s námi. s. 95
Umiestnenie Archív / Citáty
Pět stupňů kolapsu
Výťah myšlienok Dmitrija Orlova.
Umiestnenie Archív / Články
"Všetci môžeme urobiť to, že sa nebudeme báť v živote prehry. Lebo ak sa budeme báť prehry, tak buď budeme zbabelí, a nebudeme bojovať o nič, alebo budeme nepoctiví, preto lebo aby sme vyhrali, tak budeme podvádzať."
Policajný prezident Jaroslav Spišiak
Umiestnenie Archív / Citáty
Špatné časy plodí silné muže, silní muži dělají ze špatných časů dobré časy, dobré časy plodí slabé muže, slabí muži dělají z dobrých časů špatné časy...
Umiestnenie Archív / Citáty
Čím viac vieš, tým menej potrebuješ.
príslovie austrálskych Aborigénov
Umiestnenie Archív / Citáty
Vy to asi nechápete. Já tady nejsem zavřenej s váma. Ale vy se mnou!
Umiestnenie Archív / Citáty
Lidi se vždycky chystali na zítřek. Já to nechápal. Zítřek se totiž nechystal na ně. Zítřek ani netušil, že existujou.
Umiestnenie Archív / Citáty