Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 315
Upresniť výsledky.
Typ
Nové odSort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Ale hádam najviac mi prekáža ako sami seba berú príšerne vážne, s akým pátosom si kladú ruku na srdce a pri tom očkom sledujú, či sa niekto nerozosmial.
Daniela Kapitáňová o stavaní sôch: "Ak je nepriateľom Trianon, história je dôkazom územnej krivdy. Postavíme (na tom území) sochu svätého Štefana. Ak je nepriateľom Maďar, hrdinným klincom dejín sa stane jediné obdobie bez Maďarov. Postavíme sochu kráľa Svätopluka. Keď raz budú nepriateľom obri, ako huby po daždi sa vyroja historickí trpaslíci. A my postavíme sochu Martinkovi Klingáčovi. Keby bolo po mojom, len by som nad tým mávla rukou. Však nech si chlapci stavajú svojich snehuliakov a súťažia, kto postavil väčšieho, aspoň nebudú otravovať. Len keby nás nenútili, aby sme im pri tom spievali hymnické piesne a tvárili sa, že pravda je len tá ich. Ale hádam najviac mi prekáža ako sami seba berú príšerne vážne, s akým pátosom si kladú ruku na srdce a pri tom očkom sledujú, či sa niekto nerozosmial."
Umiestnenie Archív / Citáty
Pěkně se oblíká, hezky mluví, dobře vypadá, umí hrát na piáno, umí dobře vařit, je čistotná. Jí se zavřenou pusou. Ale zdá se, že vojede všechno, co není mrtvý.
Umiestnenie Archív / Citáty
Budúcnosť je šifrovaná
Umiestnenie Archív / Citáty
"Je dobré zapustit kořeny, je dobré zestárnout."
Umiestnenie Archív / Citáty
Je lepšie, aby boli škandály, než aby sa zatajovala pravda. Sv. Augustín
Umiestnenie Archív / Citáty
Mnohí z našich súčasníkov sú pevne presvedčení, že to, čo je potrebné k tomu, aby boli všetky ľudské záležitosti úplne uspokojivé, je brutálne potlačenie všetkých zlých ľudí, t.j. tých, s ktorými nesúhlasia.
Ludwig von Mises
Umiestnenie Archív / Citáty
Keď ide o všetko, je všetko dovolené.
Umiestnenie Archív / Citáty
1989: Ukázalo se, že disidentské struktury nebyli na převzetí moci připraveny, a museli se přizpůsobit, nebo vyklidit pole. Podstatou jejich jednání bylo zkoumání morálních předpokladů pro politiku, nikoliv politika sama.
"Hrdinné postavy z doby totality se tomu příliš nebránili. Ukázalo se, že disidentské struktury nebyli na převzetí moci připraveny, a museli se přizpůsobit, nebo vyklidit pole. Podstatou jejich jednání bylo zkoumání morálních předpokladů pro politiku, nikoliv politika sama. Úhlem jejich pohledu byla solidarita otřesených."
Umiestnenie Archív / Citáty
Na výchovu dieťaťa treba celú dedinu.
Umiestnenie Archív / Citáty
"Nikdy jsem tu právní stránku věci nebral vážně. Byl to jenom způsob, jak se s bouchačkou cítit líp."
Umiestnenie Archív / Citáty