Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka

Výsledky vyhľadávania

požadované kritériá spĺňa: 7
Upresniť výsledky.
Typ








Nové od



Sort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Ľubomír Ďurovič: Slovensko medzi Západom a Východom
Zásadná popularizačná esej Ľubomíra Ďuroviča, profesora slovanských jazykov, ktorá bola doteraz publikovaná iba printom - v časopise OS, November 2001/11, a v zborníku Slovenská otázka dnes, Kalligram, 2007. LEN PRE VZDELÁVACIE ÚČELY.
Umiestnenie Archív / Články
Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.
Umiestnenie Archív / Citáty
Ego hodnotí, čiže kriví celý svet cez svoje vlastné frustrácie. Prítomnosť môžeš prežívať len tak, ak vypneš svoje ego, píše Tolle.
Umiestnenie Archív / Citáty
Pomalovaná kůže
Poviedka z knihy: Pchu Sung-ling: Zkazky o šesteru cest osudu 2. opravené vyd. 2004, ISBN 80-86685-35-7. Váz., dobové dřevořezy, 306 str., 298 Kč
Umiestnenie Archív / Citáty
Satan padol váhou vlastnej vážnosti.
Gilbert Keith Chesterton
Umiestnenie Archív / Citáty
Československo prohrálo v Mnichově v roce 1938 ne proto, že se na ně Západ vykašlal a předhodil ho Hitlerovi, a bylo to "nemorální" a "nefér", ale prostě proto, že mělo špatnou zahraniční politiku.
Jan Čulík, Britské listy 2. 11. 2014
Umiestnenie Archív / Články
Rodová společnost, její instituce a kolektivní identita. Utváření raně středověkých států
Článok od autora Luboša Rokosa zo serveru e-stredovek.cz, ktorý podrobne odpovedá vyznavačom mytologických interpretácií národných dejín, ktorí napríklad tvrdia, že "Slovania neboli schopní sa politicky zorganizovať a štáty im museli zakladať Germáni", alebo naopak, že "Nemci sú povahy tyranskej a panovačnej, kým povaha slovanských kmeňov bola demokratická".
Umiestnenie Archív / Články